BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wrocławski terminal przed Euro 2012

Obiekt wybudowany zostanie przez konsorcjum pod przewodnictwem Hochtief Polska do 30 marca 2011 r.  Jak powiedział kierownik projektu z ramienia wrocławskiego lotniska Przemysław Marcinkowski, na placu budowy pojawiły się już pierwsze kontenery socjalne, a firma Hochtief rozpoczęła przygotowanie zaplecze logistycznego m.in. parkingów.
W umowie jest zapis, że prace przy budowie wrocławskiego terminalu mają się rozpocząć do 30 dni po podpisaniu umowy. Obecnie przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty i wiemy już także gdzie stanie sześć dźwigów budowlanych, mówił Marcinkowski.

Prezes lotniska Dariusz Kuś zapowiedział, że nowy wrocławski terminal zostanie przekazany do odbioru do 30 marca 2011 r. Będziemy mieli wtedy 28 dni na zweryfikowanie, czy wszystko funkcjonuje w nim dobrze. Jeśli tak będzie, to obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie kwietnia i maja 2011 roku, dodał prezes. To oznacza sprawniejszą i łatwiejszą komunikację na Euro 2012.

Składając dokumenty konsorcjum Hochtief Polska wyceniło swoją ofertę na ponad 296 mln zł. Umowa zakłada także 73 miesiące gwarancji na obiekt.

Nowy wrocławski terminal ma mieć powierzchnię blisko 40 tys. m kw. Inwestycja pozwoli na zwiększenie przepustowości wrocławskiego lotniska z 1,2 mln do 3,2 mln pasażerów rocznie. W ramach całego projektu powstanie również ponad tysiąc miejsc parkingowych. Przepustowość ma wzrosnąć do ok. 4 mln pasażerów po kolejnej przebudowie, która planowana jest na lata 2017 - 2019.

źródło: PAP
zdjęcie: www.airport.wroclaw.pl
logo footer