BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Arabscy inwestorzy zainteresowani Gdańskiem jako organizatorem Euro 2012

Inwestorzy z krajów arabskich są zainteresowani nie tylko polskim przemysłem stoczniowym. Dzisiaj Gdańsk będzie gościł kilkunastoosobowa grupę przedstawicieli biznesu z Królestwa Arabii Saudyjskiej. Są to głównie przedstawiciele branży budowlanej. Gdańsk przyciągnął ich jako jedno z miast organizatorów mistrzostw Euro 2012.

W skład delegacji, która odwiedzi Gdańsk, wchodzą przedstawiciele wiodących firm saudyjskich. Chcą się spotkać z prezydentem Gdańska, przedstawicielami spółek miejskich, Pomorskiej Strefy Ekonomicznej i przedsiębiorcami. Saudyjczycy chcą się też spotkać z jednostkami zaangażowanymi w projekt Euro 2012.

Jeszcze przed kryzysem mogliśmy wybrzydzać i sprawdzać na różne sposoby inwestorów. Robiono tak w całej Unii Europejskiej, mówi Adam Protasiuk, prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Dzisiaj najważniejszym kryterium jest wiarygodność finansowa inwestora. Inwestorzy z Arabii Saudyjskiej na pewno mają zaplecze finansowe.

Według Protasiuka, Polska jest na tyle dużym krajem, że arabscy inwestorzy na pewno znajdą tu wiele ciekawych możliwości do inwestycji.

Gdańsk zwrócił naszą uwagę ze względu na organizowane tu mistrzostwa Euro 2012. Chcemy zainwestować w hotele, usługi i infrastrukturę, twierdził Zahran Mohanned, doradca szejka i prezes Pall Group, firmy wchodzącej w skład Royal Group w Abu Dhabi.

Jednak to nie wszystko, bo podczas rozmów z władzami naszego regionu Saudyjczycy wyrazili zainteresowanie turystyką, przemysłem stoczniowym, a nawet budową sztucznej wyspy na Zatoce Gdańskiej.

W województwie pomorskim zaangażowały swoje środki znane firmy z Europy Zachodniej oraz USA i Japonii. W ubiegłych latach Gdańsk ściągnął ok. 500 nowych inwestorów. Na terenie miasta znajduje się obecnie ponad 50 firm z obcym kapitałem.

źródło: Dziennik Bałtycki
zdjęcie: www.zagle.com.pl

logo footer