BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wykopmy rasizm ze stadionów!

Turniej pod tym hasłem jest już stałym punktem „Przystanku Woodstock". Zyskał rangę Antyrasistowskich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. W tym roku odbędzie się już szósta edycja tego turnieju.

Turniej organizuje stowarzyszenie „Nigdy więcej”. Celem turnieju jest upowszechnianie wśród kibiców postaw antyrasistowskich i promocja tolerancji na arenach sportowych.

„Wykopmy Rasizm ze Stadionów” to kampania, która aktywnie działa także na rzecz pokojowych i pełnych tolerancji Mistrzostw Europy Euro 2012, mówi Jacek Purski ze stowarzyszenia „Nigdy więcej”. Partnerami Antyrasistowskich Mistrzostw Polski są spółka PL.2012 oraz Biuro Informacji Rady Europy.

W mistrzostwach wystartują 32 amatorskie drużyny, które przez trzy dni będą rywalizowały ze sobą na polu festiwalowym, przed koncertami. Wszystkie drużyny otrzymają różnego rodzaju gadżety i materiały antyrasistowskie, by rozpowszechniać idee antyrasizmu na stadionach w swoich miastach. Zwycięzca odbierze na scenie puchar, a Jurek Owsiak, w towarzystwie organizatorów, drużyn, kibiców i przy antyrasistowskich okrzykach skandowanych przez 200 tysięcy gardeł, wykopie w tłum piłkę, którą rozgrywany był finał turnieju.

Spółka PL.2012 oraz stowarzyszenie podpisały w marcu „list intencyjny”. Chcą razem przeciwdziałać rasistowskim incydentom podczas rozgrywek Euro 2012.
PL.2012 zobowiązała się do logistycznego i organizacyjnego wspierania kampanii antyrasistowskich realizowanych podczas samego turnieju, jak i do włączenia treści antyrasistowskich do ogólnospołecznej kampanii informacyjnej realizowanej w latach poprzedzających mistrzostwa.

Współpraca między stowarzyszeniem „Nigdy więcej" a spółką PL.2012 ma obejmować również organizację szeregu lokalnych imprez o charakterze edukacyjnym.

Walka z rasizmem w środowisku piłkarskim, tzn. wśród kibiców, ale także wśród piłkarzy, sędziów i działaczy, jest jednym z priorytetów UEFA. Odpowiedzią na ten wymóg będzie szereg planowanych działań o charakterze profilaktycznym w ramach współpracy między dwiema instytucjami.

źródło: PL.2012

logo footer