BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraińscy merowie jednoczą siły przed Euro 2012

We wrześniu we Lwowie odbędzie się rada koordynacyjna merów ukraińskich miast przyjmujących Euro 2012.

Takie wspólne spotkania są bardzo pożyteczne, powiedział mer Lwowa Andrij Sadowy po ostatnim spotkaniu Koordynacyjnej Rady ds. przygotowań i przeprowadzenia Euro 2012 na Ukrainie. Porozumieliśmy się, że następne spotkanie odbędzie się w Doniecku, a we wrześniu we Lwowie. Dzięki tym spotkaniom każdy mer może przedstawić postęp prac w mieście i zgłosić kwestie, które należy dopracować. Każdy lepiej przygotowuje się, widząc obok siebie partnera, dodał Sadowy.

Według mera obecna współpraca między miastami w sprawach Euro 2012 jest znacznie lepsza niż była przed majem. Wtedy odczuwalna była nieszczera konkurencja i było dużo niewłaściwych informacji. Teraz wszyscy rozumieją, że w jedności jest siła, powiedział Sadowy.

Dziś wszyscy razem jesteśmy jedną ekipą. Płyniemy w jednej łodzi i każdy musi myśleć, jak pomóc drugiemu. Na przykład, Charków czy Donieck mają pewne kłopoty z zakwaterowaniem, we Lwowie te problemy są rozwiązane. Jeśli chodzi o Lwów, to niewątpliwie ważna jest sprawa lotniska. Ta kwestia została poruszona podczas spotkania z wicepremierem Iwanem Wasiunykiem i mamy nadzieję na szybką odpowiedź rządu, zaznaczył mer Lwowa.

Na pytanie, które miasto jest aktualnie najlepiej przygotowane do Euro 2012, Sadowy odpowiedział, że rozmowa o tym nie jest czymś właściwym. Ja osobiście jestem zainteresowany tym, żeby wszystkie ukraińskie miasta, które zostały wybrane, były przygotowane, ponieważ na tym polega nasz sukces. I taką pozycję zajmuje każdy z merów, dodał Andrij Sadowy.

źródło: www.zaxid.net
zdjęcie: www.eprzemysl.pl


logo footer