BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Heberger zbuduje w Opolu centrum sportowe na Euro 2012

Urząd miasta rozstrzygnął kontrowersyjny przetarg. Wygrała go krapkowicka firma Heberger, którą na początku lipca wykluczono z przetargu.

Do czwartku nie było wiadomo, kto wybuduje centrum sportowe przy ulicy Północnej. Gdy pod koniec czerwca miejska komisja przetargowa zapoznała się z dwiema ofertami na budowę obiektu, okazało się, że nie spełniają one wymagań formalnych.

Urząd zdecydował więc o unieważnieniu postępowania. Argumentował, że jedna z ofert była zbyt droga (firma Master chciała 17,3 mln, a ratusz miał ledwie 16,5 mln zł), z kolei w drugiej zaproponowano niewłaściwy kolor sztucznej trawy.

Szkopuł w tym, że firma Heberger, autor oferty, chciała za wykonanie centrum sportowego tylko 14,8 mln zł. Decyzja urzędu wywołała kontrowersje i pytania o uczciwość przetargu, jakie publicznie stawiali radni. Odwołanie złożyła też krapkowicka firma. I jej protest odniósł skutek.

Arkadiusz Karbowiak, zastępca prezydenta ds. inwestycji, mówi że nie chodziło tylko o trawę.  W ofercie były też inne braki. To nie zmienia jednak faktu, że komisja popełniła błąd. Powinna poprosić dokumenty, podkreśla Karbowiak.

źródło: www.nto.pl

logo footer