BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdański stadion – 12 godzin przed czasem

W czwartek, 12 godzin przed planowanym czasem zakończyło się betonowanie fundamentów pod trybuną zachodnią gdańskiego stadionu.

W sumie operacja wylewania 3235 m³ betonu trwała 24 godziny i 23 minuty. Średnio w ciągu godziny wylewano 130/140 m³ materiału przy pomocy 20 betonomieszarek i 4 pomp do betonu.

Konstrukcja żelbetowa gdańskiego stadionu według harmonogramu ma być ukończona na przełomie IV kwartału 2009 r. i I kwartału 2010 r.

Ponadto, w poniedziałek zakończyło się zbrojenie tzw. płyty pod budynkiem całorocznym VIP, zlokalizowanym w trybunie zachodniej gdańskiego stadionu.

Do zbrojenia, które trwało dwa tygodnie, zużyto ok. 450 ton stali. W środę rozpoczęło się układanie ok. 3000 m³ betonu. Z uwagi na wysoki poziom wody gruntowej i konieczność zachowania szczelności płyty, będzie ona betonowana w systemie ciągłym, bez wykonywania przerw technologicznych.

Przewidywany czas betonowania wynosi 36 godzin. Prace są wykonywane przez 8 grup roboczych. W tym czasie budowa gdańskiego stadionu będzie obsługiwana przez cztery węzły betoniarskie, w tym jeden węzeł rezerwowy.

źródło: BIEG 2012

logo footer