BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rosjanie uważają, że Lwów nie jest godny organizować EURO 2012

Według oceny honorowego prezydenta Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej i członka Komitetu Wykonawczego UEFA Wiaczesława Kołoskowa, Ukraina w najlepszym dla siebie wariancie otrzyma na Euro 2012 tylko trzy miasta.

Analizując przebieg przygotowań do Euro 2012, Wiaczesław Kołoskow, który w ciągu wielu lat stał na czele Związku Piłki Nożnej ZSRR i był wiceprezydentem FIFA, odnotował, że jak na razie Ukraina ma wielkie opóźnienie w porównaniu do Polski.

W związku z Euro 2012 zaplanowano po cztery miasta dla obu stron. Ale w zależności od tego, jak będzie iść budownictwo, parytet może się zmienić. Według przewidywań Kołoskowa rozgrywki mogą się odbyć na sześciu polskich stadionach i na dwóch ukraińskich. W skrajnym przypadku może to być nawet tylko jeden stadion ukraiński.

Jeśli stadion w Kijowie nie będzie gotów, to nie odbędzie się tam ani mecz półfinałowy, ani finałowy. Jeżeli do grudnia 2010 r. nie będzie znaczących zmian, Komitet Wykonawczy UEFA podejmie nową decyzję.

Wiaczesław Kołoskow prognozuje, że Ukraina otrzyma trzy miasta. W Doniecku stadion jest gotowy, zostają więc jeszcze Kijów i Charków. To byłaby idealna decyzja, nadmienia.

źródło: www.zik.com.ua
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer