BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mirosław Drzewiecki skierował kontrolę do PZPN

Minister sportu Mirosław Drzewiecki skierował kontrolę do Polskiego Związku Piłki Nożnej. W specjalnym oświadczeniu ministerstwo wyjaśniło, że powodem tej decyzji było między innymi negatywne zakończenie wczorajszej mediacji pomiędzy PZPN a ŁKS-em Łódź, któremu nie przyznano licencji na występy w ekstraklasie.

Kontrola ma zbadać prawidłowość działalności PZPN w zakresie procesu licencyjnego wybranych klubów ekstraklasy w sezonie 2009/2010. Minister zaapelował też do prezesa PZPN o przełożenie meczów z udziałem Cracovii Kraków, ŁKS-u i Widzewa Łódź do czasu rozpoznania sprawy i wydania ostatecznych rozstrzygnięć przez powołane do tego organy.

ŁKS nie otrzymał licencji na grę w ekstraklasie. Oznacza to, że spadł do pierwszej ligi, a w ekstraklasie pozostała Cracovia, która zajęła przedostatnie miejsce w tabeli. 

ŁKS nie zgadza się z nieprzyznaniem mu licencji. Sprawę przyznania licencji Cracovii bada z kolei prokuratura. Widzew Łódź, który miał awansować do ekstraklasy, został zdegradowany za korupcję, ale nie zgadza się z tą decyzją. 

źródło: www.polskieradio.pl
zdjęcie: www.kprm.gov.pl

logo footer