BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mostostal wybuduje kolejne obiekty sportowe

Mostostal Warszawa S.A. wraz z Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa-Kraków” S.A. wybudują halę sportową i basen przy Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie. Należący zaś do Grupy Mostostal Warszawa wrocławski Wrobis wykona salę gimnastyczną przy Zespole Szkół w Zawoni.

Umowa pomiędzy Mostostalem a Miastem Rypin została zawarta 23 lipca br. Koszt inwestycji to niespełna 25 mln zł, z czego prawie 16 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na realizację obiektu sportowego wykonawca ma 2 lata. Obiekt sportowy będzie składał się z basenu sportowego oraz rekreacyjnego wraz z atrakcjami i brodzikiem dla dzieci, a także wielofunkcyjnej hali sportowej o łącznej powierzchni 6,4 tys. m². W łączniku pomiędzy budynkiem szkoły a halą mieścić się będą sale szkoleniowe z pełnym zapleczem socjalnym i technicznym.

Wrobis podpisał umowę z Gminą Zawonia 22 lipca. Kontrakt opiewa na 5,6 mln zł, a termin oddania obiektu to 24 czerwca 2011. Inwestycja obejmuje budowę hali sportowo-widowiskowej z zapleczem socjalno-technicznym i widownią dla 354 osób. Hala zostanie wzniesiona w technologii tradycyjnej i przekryta będzie dachem łukowym o konstrukcji stalowej.

źródło: Mostostal Warszawa
zdjęcie: www.kompasinwestycji.pl


logo footer