BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Tymoszenko oskarża Juszczenkę o działania na szkodę Ukrainy

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oskarżyła prezydenta Wiktora Juszczenkę o działania szkodzące organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Euro 2012 w ich kraju.

Podejrzewam, że utrudnianie przygotowań do Euro 2012 jest dla Wiktora Juszczenki główną i bardzo nieuczciwą techniką w walce przeciwko mnie, jako jego oponentce w nadchodzących wyborach prezydenckich, oświadczyła Tymoszenko.

Te ostre słowa Julii Tymoszenko to odpowiedź na weto, nałożone przez Juszczenkę na ustawę o finansowaniu przygotowań do turnieju. Decyzja ta oznacza, że ukraiński rząd nie będzie miał dodatkowego miliarda euro, które chciał przeznaczyć na rozwój infrastruktury.

Prezydent nie jest przekonany, że pieniądze te zostaną wykorzystane zgodnie z celem.

Zarówno deputowani rządzącego Bloku Julii Tymoszenko (BJuT), jak i opozycja zapowiadają, że parlament odrzuci weto prezydenta. Podobnie uważa szefowa rządu.

Jestem przekonana, że nie zważając na sprzeciw Juszczenki, weto zostanie odrzucone, pieniądze będą wydzielone, a same mistrzostwa odbędą się na Ukrainie z sukcesem, podkreśliła Julia Tymoszenko.

Przedstawiciel prezydenta wyjaśnił wcześniej, że zgodnie z zawetowaną ustawą 9 8 mld hrywien (prawie 1 mld euro) na Euro 2012 miało pochodzić z pieniędzy wypracowanych przez Narodowy Bank Ukrainy. Prezydent natomiast proponował, by przygotowania do turnieju finansowane były z zysków banków komercyjnych.

źródło: www.gazeta.pl

logo footer