BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nie będzie unijnych pieniędzy na kolej w tym roku

PKP PLK, odpowiedzialna za polską infrastrukturę kolejową, nie złożyła jeszcze ani jednego wniosku o wypłatę pieniędzy unijnych. Oznacza to, że koleje nie dostaną w tym roku wsparcia z Brukseli.

W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP PLK z szefostwem resortu infrastruktury w sprawie pierwszego wniosku o wypłatę unijnych pieniędzy o wartości ok. 50 mln zł. Wniosek ten może trafić w tym roku do Komisji.

Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, wiceminister infrastruktury odpowiedzialna za fundusze unijne mówi, iż wniosek wymaga wciąż poprawek i najprawdopodobniej pierwsze unijne pieniądze PKP PLK otrzyma dopiero w przyszłym roku.

Zdaniem wiceminister, projekty są opóźnione nawet o kilka lat, głównie z powodu zmiany prawa zamówień publicznych i przepisów środowiskowych, a także z powodu braku ludzi na rynku do realizacji inwestycji.

Tymczasem Zbigniew Szafrański, prezes PKP PLK zapewnia, że plany inwestycyjne spółki na przyszły rok opiewają na ok. 4 mld zł, z czego 1,5 mld zł PKP PLK chce pozyskać z KE.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.g.infor.pl

logo footer