BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Europokolenie w Gdańsku

12 drużyn młodzieżowych reprezentujących miasta z Ukrainy i Polski, które ubiegały się, a niektóre ubiegają się nadal o prawo goszczenie Euro 2012, zagra w turnieju Europokolenie. To jedna z imprez sportowych, które mają na celu promocję Euro 2012.

Europokolenie zacznie się jutro paradą wszystkich uczestników. Drużyny i ich opiekunowie o godz. 15.30 przejdą barwnym korowodem spod Zielonej Bramy przy Motławie na Targ Węglowy.

Na wszystkich czeka wiele atrakcji zorganizowanych także z okazji jarmarku św. Dominika, mówi rzecznik biura ds. organizacji Euro 2012 Michał Brandt. W programie przewidziano m.in. rozmowy z trenerami, piłkarzami, sędziami, komentatorami sportowymi czy pokazy żonglerki futbolowej, zawody sprawnościowe, quizy i skecze piłkarskie. Dodatkowe atrakcje czekają też publiczność Europokolenia.

Mecze grupowe rozegrane zostaną na boisku naturalnym oraz na sztucznej nawierzchni na terenie AWFiS. Kolejna faza odbędzie się na obiektach MOSiR-u i Polonii Gdańsk. Najlepsi będą mieli okazję zagrać finałowe spotkanie na głównym boisku przy ul. Traugutta, na którym mecze rozgrywa występująca w ekstraklasie Lechia Gdańsk.

W piłkarskich reprezentacjach gospodarzy Euro 2012 wezmą udział między innymi dwie lwowskie drużyny. Dniepropietrowsk z różnych przyczyn zrezygnował z udziału w turnieju, więc Lwów otrzymał prawo delegować dwie drużyny. Pragniemy aby dzieci mogły grać w piłkę nożną i zdobywać bezcenne doświadczenia na międzynarodowych turniejach, mówi prezes Związku Piłki Nożnej Obwodu Lwowskiego Jarosław Hrysio.

źródło: www.trojmiasto.pl, www.zik.com.pl
zdjęcie: www.pzpn.pl, www.gdansk.pl

logo footer