BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Procedura zmiany kontraktów szefów PL.2012 w toku

Prawnicy pracują nad zmianą kontraktów członków zarządu spółki PL.2012, by możliwy był zwrot premii, które otrzymali za 2008 rok.

W połowie lipca głośno było o premiach, jakie wypłacono trzem członkom zarządu spółki PL.2012 koordynującej przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy. Każdy z nich otrzymał ponad 110  tys. złotych netto. Ich wysokość wynikała z podpisanych wcześniej kontraktów.

Posłowie opozycji domagali się dymisji ministra sportu i turystyki Mirosława Drzewieckiego, który jednak zaapelował do członków zarządu, by zwrócili pieniądze, na co ci się zgodzili.

Prawnicy pracują nad koncepcją zmiany kontraktów członków zarządu spółki, poinformowała Katarzyna Meller, rzeczniczka spółki PL.2012. Jedno z rozwiązań, jakie jest brane pod uwagę, to czasowe obniżenie pensji, ale oficjalnego stanowiska jeszcze w tej sprawie nie ma. To dość skomplikowana procedura, tym bardziej, że będzie skutkować na najbliższe trzy lata, dodała.

Niezwłocznie po wypracowaniu stanowiska, spółka PL.2012 ogłosi decyzję publicznie, zapewniła Meller. Premie zostały wypłacone w dwóch ratach i nie ma możliwości prawnych, by je po prostu oddać.

Trzeba wypracować odpowiednią formułę prawno-księgową, którą w formie uchwały przyjmie rada nadzorcza spółki PL.2012, dodała rzecznika ministra sportu Małgorzata Pełechaty.

źródło: PAP
zdjęcie: www.skyscrapercity.com

logo footer