BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 w sześciu polskich miastach i bez Ukrainy?

Zawetowanie ustawy o finansowaniu przygotowań do Euro 2012 przez Wiktora Juszczenkę, prezydenta Ukrainy, mocno podważyło możliwość przeprowadzenia piłkarskich mistrzostw Europy przez Ukrainę.

Decyzja ta oznacza, że ukraiński rząd nie będzie miał dodatkowego miliarda euro, które chciał przeznaczyć na rozwój infrastruktury przed zaplanowanym za trzy lata turniejem.

Michel Platini, prezydent UEFA, jest zaniepokojony sytuacją na Ukrainie, ale nie jest zaskoczony. Od dawna bowiem wiadomo, że w chwili obecnej, tylko Kijów byłby w stanie przeprowadzić tę imprezę.

Jeden z berlińskich dzienników poinformował w środę, że UEFA już pracuje nad wariantem zastępczym. Według niego w Polsce Euro 2012 miałoby się odbyć w sześciu, a nie jak dotychczas planowano w czterech miastach. Ukraina wypadłaby z gry, a w jej miejsce wskoczyliby Niemcy ze Stadionem Olimpijskim w Berlinie oraz z obiektem w Lipsku.

Nasi wschodni sąsiedzi mają czas do końca listopada na uporanie się z problemami związanymi z Euro 2012. Na początku grudnia zaś UEFA wyda wyrok.

źródło: www.onet.pl
zdjęcie: Wikipedia

logo footer