BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przepychanki wokół ukraińskiego weta

Premier Julia Tymoszenko zapewnia, że parlament obali weto prezydenta Wiktora Juszczenki uniemożliwiające finansowanie przygotowań do Euro 2012 z dochodów Narodowego Banku Ukrainy (NBU).

Chodzi o kwotę 1,3 mld dolarów. Rząd odzyska te pieniądze, uspokajała premier. W obaleniu weta frakcja Tymoszenko może liczyć na poparcie opozycyjnej Partii Regionów, której deputowanym jest właściciel donieckiego klubu Szachtar Rinat Achmetow.

Zdaniem rzecznika Ukraińskiej Federacji Piłki Nożnej polityczne przepychanki w Kijowie nie powinny mieć wpływu na przygotowania do mistrzostw Euro 2012. Mamy czas do 30 listopada. Przygotowania są realizowane według planu, a cztery miasta wytypowane do organizacji imprezy nadrabiają zaległości, mówi Serhij Wasiliew.

Innego zdania jest kijowski politolog Konstantyn Bondarenko, który uważa, że organizacja mistrzostw może być kartą przetargową w rękach polityków przed wyborami prezydenckimi. Sytuacja podobna do tej z wetem może się powtórzyć. Napięcie wokół Euro 2012 będzie się utrzymywało, dopóki prezydentem jest Juszczenko, a premierem Tymoszenko, mówi Bondarenko.

Juszczenko, wetując zmiany w budżecie, twierdził, że w czasach kryzysu NBU powinien mieć większe rezerwy, a finansowaniem przygotowań do Euro 2012 mogłyby się zająć komercyjne banki.

źródło: www.rp.pl
zdjęcie: Wikipedia

logo footer