BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina bez finału Euro 2012?

Ukraińskie media twierdzą, że w Kijowie nie odbędzie się mecz finałowy Euro 2012. Taki wniosek został wyciągnięty na podstawie decyzji UEFA o umieszczeniu Międzynarodowego Centrum Nadawczego w Warszawie.

Mistrzostwa dotąd dwukrotnie odbywały się w dwóch krajach jednocześnie. W 2000 roku w Belgii i Holandii, a w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii. W obydwu przypadkach Międzynarodowe Centrum Nadawcze znajdowało się w kraju, gdzie odbywał się mecz finałowy.

Formalnie tak powinno być też w tym przypadku, powiedział Serhij Abramow z ukraińskiego Państwowego Komitetu Radia i Telewizji, odpowiednika polskiej KRRiT. Dodał przy tym, że UEFA oficjalnie jeszcze nie podjęła żadnej decyzji dotyczącej meczu finałowego Euro 2012.

Federacja Futbolu Ukrainy nie skomentowała dych doniesień. Organizacja nie chce na razie publikować informacji o pozbawieniu Kijowa meczu finałowego. Na razie jest nadzieja, ale bardzo mała, powiedział jeden z informatorów.

Zgodnie z decyzją podjętą w maju, Euro 2012 odbędzie się na pewno w Kijowie. UEFA rozważa także organizację spotkań w Charkowie, Doniecku i Lwowie. Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona na przełomie listopada i grudnia.

źródło: www.polskieradio.pl
zdjęcie: www.wirtualna.warszawa.pl

logo footer