BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

19 chętnych do budowy stadionu miejskiego w Białymstoku

Dziewiętnaście krajowych i zagranicznych firm oraz konsorcjów złożyło swoje oferty do przetargu ograniczonego na budowę nowego stadionu miejskiego w Białymstoku. Wykonawca inwestycji powinien być wybrany w październiku.

Szacuje się, że stadion miejski w Białymstoku będzie kosztował ok. 150 mln zł, ale ostateczny koszt będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu. Inwestycja ma być w połowie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego. Prace powinny zacząć się na początku 2010, a zakończyć pod koniec 2011 roku.

W pierwszym etapie, w ciągu trzech tygodni ze zgłoszeń przetargowych zostanie wyłonionych 10 firm, które będą w stanie zrealizować to przedsięwzięcie i spełnią warunki przetargu. Chodzi przede wszystkim o firmy, które mają już doświadczenie przy budowie podobnych obiektów.

Z tych zgłoszeń, po zaproponowaniu m.in. ceny i terminów, wybrany zostanie wykonawca.

Stadion miejski w Białymstoku pomieści 22,5 tys. miejsc i ma być przede wszystkim przeznaczony do rozgrywek piłkarskich. Ma mieć tzw. III kategorię UEFA, czyli będą mogły odbywać się na nim mecze w rozgrywkach prowadzonych przez UEFA, z wyjątkiem pucharowych finałów. Całe trybuny będą zadaszone. Nowy obiekt powstanie w miejscu obecnego stadionu.

Część prac rozbiórkowych została już wykonana.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.gazeta.pl

logo footer