BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Europokolenie 2012 - wyłoniono finalistów

Turniej Europokolenie 2012 wyłonił finalistów z Gdańska i Warszawy. Dziś zostanie rozegrany mecz decydujący o pierwszym miejscu w imprezie.

W zawodach uczestniczą piłkarskie ekipy chłopców rocznika 1995 z 11 miast, które za trzy lata mają gościć drużyny finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Euro 2012, jak i tych, które starały się o organizację spotkań Euro 2012. W Gdańsku zabrakło jedynie reprezentacji Dniepropietrowska, zamiast którego dwie drużyny wystawił Lwów.

W tegorocznej edycji turnieju Europokolenie lepiej spisują się jedenastki z Polski. Dzięki zajęciu pierwszych miejsc w grupach eliminacyjnych do półfinałów awansowały drużyny miast, w których odbędą się mecze Euro 2012 - Warszawy, Poznania, Gdańska i Wrocławia.

W poniedziałkowych półfinałach Gdańsk pokonał Wrocław 5:1, a Warszawa wygrała z Poznaniem 2:0. Mecze rozgrywane są na obiektach AWFiS. Dzisiejsze spotkania o 3 i 5 miejsce odbędą się na bocznym boisku stadionu, na którym mecze rozgrywa Lechia Gdańsk, zaś finał zaplanowano na płycie głównej.

Turniej piłkarski, w którym udział bierze około 300 zawodników, ma także bogaty program kulturalny. Młodzi piłkarze zwiedzali centrum Gdańska, w tym Trakt królewski. Wypłynęli też z Gdańska katamaranem w rejs po Zatoce Gdańskiej, podziwiali też Wisłoujście i Westerplatte od strony Martwej Wisły. Zwiedzili też Sopot, gdzie przy miejscowym molo zacumował katamaran w przerwie morskiego rejsu.

Pierwsza edycja turnieju Europokolenie miała miejsce w 2005 roku w Krakowie, od tego czasu turnieje organizowane są przemiennie w Polsce i na Ukrainie. Po Krakowie turnieje rozgrywane były w Kijowie, Wrocławiu i we Lwowie.

Dotychczasowi zwycięzcy turniejów Europokolenie to:

  • 2005 - Kijów,
  • 2006 - Gdańsk,
  • 2007 - Donieck,
  • 2008 – Wrocław.

źródło: PAP
zdjęcie: www.digart.pl

logo footer