BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

1 września zostanie odrzucone weto Juszczenki do ustawy w sprawie Euro 2012

1 września frakcje Partii Regionów i Bloku Julii Tymoszenko odrzucą weto Prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki ws. ustawy o wniesieniu zmian do państwowego budżetu na 2009 roku, która dotyczy finansowania obiektów na Euro 2012.

Według słów posła Partii Regionów, Michała Czeczetowa weto zostanie odrzucone jednoznacznie, ponieważ tu mają miejsce polityczne ambicje Wiktora Juszczenki. On akcentował, że ta sytuacja bije po prestiżu Ukrainy i weto, to praktycznie próba pozbawienia jakichkolwiek szans nasz kraj na przeprowadzenie Euro 2012. Dlatego, kiedy chodzi o prestiż i reputację kraju, to Partia Regionów będzie bronić swoją pozycję do końca, dodał Czeczetow.

Odpierając zarzuty, które mówią, że we frakcji Partii Regionów nie wszyscy jednoznacznie pozytywnie odnoszą się do zawetowanej ustawy, Czeczetow akcentował, że w partii jest dyscyplina. Według jego słów, dyskusje w partii trwają do uchwały decyzji.

Czeczetow zaznaczył, że pod względem gospodarki, ta ustawa jest niezupełnie doskonała. Może ktoś i patrzy na tę ustawę przez pryzmat ekonomicznych teorii, ale w tej sytuacji należy patrzyć przez pryzmat prestiżu kraju, dodał poseł.

Przypominamy, że 3 sierpnia, przedstawiciel Sekretariatu Prezydenta Ukrainy Roman Żukowskyj, poinformował, iż Wiktor Juszczenko zastosował prawo weta do ustawy ws. wniesienia zmian do państwowego budżetu, która przewidywała przekazanie przez Narodowy Bank Ukrainy do państwowego budżetu 9,8 mld UAH z wykorzystaniem tych kosztów na finansowanie przygotowań na EURO 2012. Parlament uchwalił tę ustawę 1 lipca br.

źródło: www.zik.com.ua
zdjęcie: www.interia.pl

logo footer