BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszy budowa kolejnego odcinka krajowej „siódemki”

Drogowcy mają już decyzję środowiskową niezbędną dla modernizacji kolejnego odcinka drogi krajowej nr 7. Tym razem chodzi o budowę ekspresowej trasy z Nidzicy do Napierek.

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012 chce zdążyć z modernizacją 150-kilometrowego odcinka „siódemki”.

Drogowcy mogą nie dotrzymać tego terminu przez przeciągającą się w czasie procedurę wydania decyzji środowiskowej dla przebudowy 37-kilometrowego odcinka S7 z Miłomłyna do Olsztynka. Decyzji tej nie ma do dziś.

Problemów takich nie ma na pozostałych odcinkach „siódemki”. W przyszłym roku będzie mogła ruszyć budowa przeszło 20-kilometrowej trasy z Nidzicy do granic województwa tuż za miejscowością Napierki.

Zgodnie z decyzją środowiskową, na nowej "siódemce" zostaną wybudowane przejścia dolne i górne dla zwierząt. Tzw. zielony most dla zwierząt będzie miał minimum 80 metrów szerokości. W miejscach narażonych na hałas na długości ponad 5 km ustawione zostaną ekrany akustyczne.

Drogowcy szacują, że budowa ekspresowej "siódemki" z Nidzicy do Napierek będzie kosztowała około 800 mln zł. Inwestycja ma być gotowa już w 2011 roku. Po przebudowie droga na tym odcinku będzie miała dwie jezdnie, a na każdej z nich będą dwa pasy ruchu.

Obecnie drogowcy budują już odcinek ekspresowej "siódemki" z Elbląga do Pasłęka. Jeszcze pod koniec tego roku prace mają ruszyć na trasie z Pasłęka do Miłomłyna, a na początku przyszłego roku z Olsztynka do Nidzicy.

źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
zdjęcie: www.pracownia.org.pl

logo footer