BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wiecha na gdański stadion

Kobiety z Letnicy zrobią wiechę na gdańską arenę. Grupa mieszkanek leżącej obok stadionu dzielnicy rozpoczęła właśnie kurs florystyczny. Wiecha zawiśnie w najwyższym miejscu obiektu.

Kurs ma też pomóc im w znalezieniu pracy. Wszystko w ramach programu rewitalizacji dzielnicy, który rozpoczął się razem z budową obiektu. W ramach tego projektu w dzielnicy działa Klub Kobiet Aktywnych.

Jednym z takich cyklicznych zajęć jest warsztat florystyczny. Panie zajęcia już rozpoczęły, a wiecha ma być powieszona w maju przyszłego roku, mówi Katarzyna Kownacka-Nowaczek, socjolog z gdańskiego magistratu.

Na razie nie wiadomo, jak bukiet będzie wyglądał. Kursantki mają już jednak pierwsze pomysły: tradycyjny okrągły wieniec, maskotka Euro 2012 lub herb Gdańska.

Stadion kojarzy się tylko z mężczyznami. Okazuje się, że kobiety też nie pogardziłyby biletami na mecze, choć teraz nie chodzą na spotkania Lechii Gdańsk. Zrobienie wiechy na gdański stadion uważają za bardzo duże wydarzenie, tłumaczy socjolog odpowiadająca za rewitalizację Letnicy.

Stadion ma być gotowy na koniec 2010 roku. Pomieści ok. 44 tys. widzów.

źródło: www.2012.org.pl
zdjęcie: www.smyki.pl

logo footer