BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Co z bazami sportowymi na Euro 2012?

Radni będą głosować nad skargą SLD dotyczącą baz na Euro 2012. Komisja rewizyjna sejmiku województwa opolskiego uznała, że nie może uznać wniosku radnych lewicy.

Uzasadniono to decyzją ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które wyjaśniło iż zarząd regionu miał prawo zmieniać kolejność projektów na liście - mówi przewodniczący sejmiku Bogusław Wierdak.

Komisja rewizyjna uznała, że skarga dotycząca baz sportowych na Euro 2012 jest bezzasadna. Radna lewicy Apolonia Klepacz podkreśliła na piątkowej sesji, że lewica nie przyjmuje wniosku komisji rewizyjnej. Mimo, że decyzja poparta jest literą prawa to należy podać uzasadnienie, a w tym wypadku tego nie zrobiono. Z prac komisji rewizyjnej radna lewicy wycofała się uzasadniając, że jest radną i członkiem SLD, które wnosiło skargę.

SLD dwukrotnie składało skargę na zarząd i dwukrotnie ją odrzucano. Lewica nie zgadzała się ze zmianą na liście kolejności ośrodków sportowych, które miały otrzymać dofinansowanie na rozbudowę baz sportowych na Euro 2012.

Niedawno gdy sprawa trafiła na biurko wojewody, ten skierował sprawę do komisji rewizyjnej, a ta wniosek uznała za bezzasadny.

źródło: www.radio.opole.pl

logo footer