BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kolejka wąskotorowa w Grójcu atrakcją na Euro 2012

Były prezes PZPN Michał Listkiewicz, który był gościem na zebraniu w grójeckim magistracie, zapewniał, że poczyni starania, aby kolejka wąskotorowa została dopisana do listy atrakcji turystycznych przygotowywanych na Euro 2012.

Po 5-letniej przerwie kolejka wąskotorowa, popularnie zwana ciuchcią, znów pojawiła się na stacji w Grójcu. Z głośnym gwizdem na peron zajechała lokomotywa. Jeszcze tego lata (23 sierpnia) planowany jest pierwszy przejazd turystycznego pociągu pasażerskiego.

Tak więc pomyślnie zakończono prace na linii kolejowej między Tarczynem, a Grójcem. Przed miesiącem w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu odbyło się zebranie założycielskie "Filii Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej w Grójcu".

Głównym tematem zebrania była oczywiście sprawa uruchomienia kolejki wąskotorowej na trasie Piaseczno - Grójec, a właściwie przedłużenie trasy z Tarczyna. Towarzystwo musi jednak uporać się ze stanem prawnym nieruchomości, na których znajduje się niezbędna dla funkcjonowania kolejki infrastruktura.

Spółka PKP SA, która jest właścicielem majątku grójeckiej kolei dojazdowej, stara się "wykroić" i sprzedać najatrakcyjniejsze działki, a resztę oddać Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej.

Niestety, kolejka będzie tylko atrakcją turystyczną, a nie formą szybkiego transportu do Warszawy, choć są projekty wykorzystania jej w inny sposób - jak choćby puszczenie na tej linii szybkiego tramwaju.

Na razie jednak trzeba uporządkować dworzec i jego okolice. Będzie to nie tylko z korzyścią dla euroturystów, ale także dla polskich grup wycieczkowych i miasta.

źródło: www.kurierpoludniowy.pl

logo footer