BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Najlepsze stadiony świata - Rumunia w czołówce

Brytyjski „Times” wybrał najlepszy stadion świata. Nie należy on do żadnego z największych klubów Europy. Wygrała arena Borussii Dortmund.

Stadion, znany wcześniej jako Westfalenstadion, noszący obecnie nazwę Signal Iduna Park leży w 600 tys. Dortmundzie. Sam stadion może pomieścić ponad 10 proc. mieszkańców miasta - 82 tys. widzów i daje mu to pierwsze miejsce w Niemczech pod względem pojemności. Powstał na potrzeby Mistrzostw Świata w 1974 r., ale był kilkukrotnie przebudowywany.

Znakomita widoczność, olbrzymie urządzenia tłumiące hałas dobiegający z widowni - to tylko niektóre walory za które stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie otrzymał bardzo wysokie oceny. Okazał się być lepszy od obiektów takich piłkarskich potęg jak Milan, Liverpool, Barcelona czy Real Madryt.

Borussia ostatni raz wielkie sukcesy święciła siedem lat temu. W 2002 r. jako mistrz Niemiec dotarła do finału Pucharu UEFA. Graczem drużyny jest reprezentant Polski - Jakub Błaszczykowski. Mimo braku spektakularnych sukcesów w ostatnich latach, Borussia wciąż ma wiernych fanów, a mecze na Signal Iduna Park słyną z fantastycznej oprawy.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się mediolański stadion San Siro, a na trzecim stadion FC Liverpool na Anfield Road. Na miejsce w czołowej dziesiątce zasłużyły zdaniem „Timesa” po dwa stadiony angielskie, hiszpańskie i niemieckie oraz po jednym z Argentyny, Rumunii, Turcji i Włoch. Stadion Dynama Bukareszt jest jedyną areną z naszej części Europy, która znalazła się w zestawieniu.

Pozostaje nadzieja, że polskie stadiony trafią do czołówki... kiedy już zostaną zbudowane. Na szczęście dzięki Euro 2012 w naszym kraju powstają trzy nowe areny: w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. W Poznaniu, Krakowie i Chorzowie trwa modernizacja stadionów.

źródło: PAP
zdjęcie: www.wikipedia.pl

logo footer