BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dyrektor Euro 2012 na Ukrainie o podziale miast gospodarzy

UEFA nie ma planu „B” wobec Ukrainy. Euro 2012 odbędzie się w czterech miastach ukraińskich i czterech polskich, oświadczył w piątek dyrektor narodowego komitetu organizacyjnego ME 2012 na Ukrainie, Markijan Łubkiwski.

UEFA w pełni popiera Ukrainę i chce jej pomóc. Nikt nie szuka żadnego trzeciego państwa, które miałoby zastąpić Ukrainę.

Łubkiwski skomentował w ten sposób doniesienia mediów, które uznały, że decyzja UEFA o umieszczeniu Międzynarodowego Centrum Nadawczego (International Broadcasting Center - IBC) podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012 w Warszawie oznacza, że mecz finałowy turnieju odbędzie się w Polsce, a nie w Kijowie.

Twierdzenie, że umiejscowienie IBC odpowiada miejscu, w którym rozgrywany jest finał, jest mitem, podkreślił Łubkiwski.

Dyrektor ukraińskiego komitetu organizacyjnego Euro 2012 zaznaczył, że choć UEFA ma pewne pretensje do stanu przygotowań jego kraju, europejscy działacze piłkarscy nie wyrażają obecnie poważnego zaniepokojenia w tej kwestii.  

Łubkiwski wyraził jednocześnie nadzieję, że Ukraina zdoła nadrobić opóźnienia w przygotowaniach na czas.

W maju UEFA ogłosiła, że spośród czterech ukraińskich kandydatów do organizacji Euro 2012 do przyjęcia meczów tego turnieju na razie gotów jest tylko Kijów.

Charków, Donieck i Lwów dostały na nadrobienie zaległości czas do końca listopada.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gazeta.pl

logo footer