BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Angielski w poznańskich taksówkach na Euro 2012

Fundacji Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości postanowiła zorganizować intensywny kurs nauki angielskiego dla poznańskich taksówkarzy.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Z zajęć może skorzystać 250 taksówkarzy, którzy jako pierwsi zgłoszą się do fundacji.

Jest to roczny kurs. Przez osiem miesięcy uczestnicy opanują podstawy języka angielskiego, potem nauczą się udzielać wskazówek drogowych, opowiadać o atrakcjach Poznania, będą też potrafili rozliczyć się z należności, informuje Elwira Bowers, koordynatorka projektu.

Kurs zakończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Podczas tego ostatniego taksówkarz będzie musiał zawieźć obcokrajowca pod wskazany adres, odpowiadając po drodze na wiele dociekliwych pytań native speakera.

Ci, którzy zdadzą ten egzamin, otrzymają certyfikat i specjalne oznaczenie taksówki „I drive English”, co będzie znakiem informującym o znajomości języka. To niezwykle ważne, bo zbliża się Euro 2012 i Poznań odwiedza coraz więcej zagranicznych turystów, mówi Artur Chołody, prezes fundacji.

Pozytywnie nastawieni do kursów są przedstawiciele korporacji taksówkowych, którzy wiedzą, że kierowcy ze znajomością języka angielskiego podniosą konkurencyjność ich firm. Niektóre z nich planują nawet ulgi w składkach członkowskich czy zachęty finansowe dla osób, które zdecydują się przystąpić do kursu. Uczestnik pokrywa tylko 10 proc. wartości kursu, czyli 330 zł. Można to zapłacić w ratach. Cena obejmuje także materiały dydaktyczne i egzamin końcowy.

Kursy angielskiego mają się zacząć na przełomie września i października. Dotychczas zgłosiło się ok. 60 osób. Rekrutacja cały czas trwa, a o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
zdjęcie: www.mmpoznan.pl

logo footer