BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy Węgry zastąpią Ukrainę na Euro 2012?

Niemiecki tygodnik „Sport Bild” opublikował raport na temat beznadziejnego stanu przygotowań do Euro 2012 naszych wschodnich sąsiadów. Spore szanse na na przejęcie imprezy mają Węgry.

Mimo, iż oficjalnie nie mówi się o przeniesieniu imprezy do innego kraju, to jednak według członka zarządu niemieckiej federacji, UEFA rozważa kandydaturę Węgier, które miałyby zastąpić Ukrainę.

Podobno Węgrzy po cichu rozbudowują stadiony, inwestują w infrastrukturę i liczą, że to im przypadnie rola współgospodarza turnieju za trzy lata, mimo że ich wspólna z Chorwacją kandydatura przepadła dwa lata temu na kongresie w Cardiff. Jednak rozegranie mistrzostw Europy w państwach, które ze sobą nie sąsiadują nie jest dobrym  pomysłem.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że to wraz z Niemcami zorganizujemy Euro 2012, oczywiście jeśli UEFA odbierze turniej Ukrainie. Niemiecka federacja nie przyznaje się, że walczy o mistrzostwa Europy. Nikt nie chce być przecież posądzony o kradzież imprezy Ukrainie

Z tygodnika dowiadujemy się, że Franz Beckenbauer już pracuje nad tym, żeby przejąć współorganizację Euro 2012, ale wszystko odbywa się w białych rękawiczkach. Jest duże prawdopodobieństwo, że nasi zachodni sąsiedzi będą współgospodarzami Euro 2012. Niemiecka federacji po cichu tworzy plany logistyczne. Niemcy chcą zorganizować mecze w Lipsku, Berlinie, Dreźnie i jednym mieście na zachodzie.

Ale na razie wszyscy gorąco kibicują Ukrainie - przynajmniej oficjalnie.

źródło: www.sports.pl
zdjęcie: Fotorzepa

logo footer