BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Fałszywe bilety na Euro 2012

Do Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie jeszcze dwa i pół roku, a już pojawiają się w sprzedaży pierwsze fałszywe bilety.

Dystrybucja biletów nie została jeszcze rozpoczęta i żaden podmiot nie może ich aktualnie oferować ani sprzedawać, jak również nie może zagwarantować, że zapewni je swoim odbiorcom w przyszłości, wyjaśnia koordynator krajowy ds. własności intelektualnej spółki PL.2012, Tomasz Zahorski.

Takie działania podejmują podmioty nie mające jakichkolwiek praw do dystrybucji biletów na UEFA EURO 2012 i są one nielegalne, ostrzegł  Zahorski.

Oszuści w różny sposób próbują dotrzeć do zainteresowanych biletami na Euro 2012. Wysyłają oferty do dużych firm na zakup pakietów zawierających bilety na pierwszy mecz mistrzostw.

Nabywcy takich pakietów lub samych biletów na mecze muszą się liczyć z tym, że nawet w przypadku ich otrzymania mogą zostać nie wpuszczeni na stadion ze względu na nabycie ich z nielegalnego źródła.

Spekulacja biletami na ważne wydarzenia sportowe jest poważnym problemem, z którym od lat walczą organizatorzy tych imprez. Polska zobowiązała się do zapobiegania tego zjawiska.

Osoby, które w przeszłości dokonywały zakupu biletów na mecze turniejów UEFA EURO lub innych wydarzeń organizowanych przez UEFA, z nieuprawnionych źródeł, wielokrotnie ich nie otrzymywały lub nie były wpuszczane na odpowiednie mecze.

W jednej z takich spraw dotyczącej meczów UEFA EURO 2008TM w Austrii i Szwajcarii, poszkodowane zostały liczne osoby z Polski, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ w Warszawie.

Straty poszkodowanych osób sięgają kilkuset tysięcy euro. Firma oferująca dziś pakiety dla dziesięciu osób na mecz otwarcia UEFA EURO 2012TM, żądają za nie po kilkadziesiąt tysięcy euro. Potencjalne straty mogą być więc znowu bardzo wysokie.

 


 Tak wyglądał bilet na mecz Polska-Niemcy, który odbył się 8 czerwca 2008 roku w Klagenfurcie podczas EURO 2008

 

źródło: PL.2012
zdjęcia: www.qualitysport.pl, PAP

logo footer