BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jedna trzecia Polaków chce oglądać mecze Euro 2012 na stadionach

Blisko połowa Polaków i blisko 20 procent Polek planuje obejrzenie na stadionie meczu piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Dane te są wynikiem badania Sponsoring 21 przeprowadzonego w Polsce przez firmę Sport+Markt z siedzibą w Kolonii. Na trzy lata przed Euro 2012 aż 83 procent ankietowanych wiedziało, że Euro 2012 odbędzie się w Polsce.

Badanie wykazało, że 85 procent Polaków między 16 a 69 rokiem życia cieszy się z faktu, że Euro 2012 odbędzie się w ich kraju i na Ukrainie. Wśród mężczyzn odsetek był wyższy (88 proc.), ale aż 82 procent pytanych kobiet wyraziło radość, że turniej odbywać się będzie w Polsce.

Jak wynika z badania, bardzo wysoki jest odsetek Polaków mających w planach uczestnictwo w jednym z meczów Euro 2012. W sumie taką chęć zadeklarowało 34 procent ankietowanych przez SPORT+MARKT.

Oznacza to ogromne zapotrzebowanie na bilety, ale większość kibiców będzie rozczarowanych. Jak wynika z analiz przeprowadzonych na podstawie danych o liczbie wejściówek przeznaczonych dla widzów z krajów-gospodarzy, zapotrzebowanie na bilety jest dziesięciokrotnie większe niż ich spodziewana ilość.

Dla porównania warto przypomnieć, że  W Szwajcarii i Austrii, na rok przed rozpoczęciem Euro  2008, liczba osób deklarujących uczestnictwo w meczu na stadionie była znacznie niższa.

źródło: PAP
zdjęcie: www.emito.net

logo footer