BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Autostrada A1 na Euro 2012

Ministerstwo Infrastruktury ogłosi na przełomie sierpnia i września dwa ostatnie przetargi na budowę autostrady A1 (północ – południe) na terenie województwa łódzkiego.

Pierwszy odcinek połączy węzeł autostradowy w Strykowie (skrzyżowanie z A2) z Piątkiem (miejscowość, która jest geograficznym środkiem kraju) o długości 21 km oraz drugi z Piątku do Kotlisk koło Kutna o długości 9 km.

Prace na A1 według założeń ministerstwa rozpoczną się w marcu przyszłego roku, a oddanie dróg planowane jest na kwiecień 2012. Za wyjątkiem odcinka Częstochowa – Pyrzowice, gdzie ruch zostanie skierowany na tzw. gierkówkę.

Autostrada A1 od Gdańska do południowej granicy będzie gotowa przed rozpoczęciem Euro 2012,  zapewnia Marcin Barański, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Do końca tego miesiąca mają zostać rozstrzygnięte przetargi na pięć pododcinków autostrady A2 z węzła Stryków do leżącej w województwie mazowieckim Konotopy.

Pierwotnie procedury przetargowe miały zostać zakończone do końca roku, mówi minister Cezary Grabarczyk. Z Łodzi na Mazowsze będzie można podróżować autostradą w maju 2012 roku.

W lipcu rozpisano przetargi na dwa odcinki, które połączą Kotliska z Kowalem (województwo kujawsko-pomorskie) o długości 45 km. Prace rozpoczną się w lutym przyszłego roku, a oddane zostaną w marcu 2012 roku.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.inzynierbudownictwa.pl

logo footer