BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wielkie koncerny budują Wrocław na Euro 2012

We Wrocławiu firmom opłaca się walczyć o zlecenia. O kontrakty na budowy we Wrocławiu biją się światowi potentaci. Prym wiedzie Skanska. Robotników w kamizelkach szwedzkiego koncernu widać w całym mieście już od dawna.

Jesteśmy tam, gdzie są ludzie i pieniądze, mówi Bogdan Rytwiński, dyrektor ds. budownictwa drogowego Skanski we Wrocławiu. Dlatego startujemy we wszystkich najważniejszych przetargach we Wrocławiu.

Wrocławianie najcieplej wspominają ten koncern dzięki temu, że na własny koszt Szwedzi wcześniej skończyli przebudowę ulicy Lotniczej.

Firma Skanska jedynie raz zebrała nieprzychylne komentarze. Remont mostu Szczytnickiego prowadzony był tak długo, że miasto straciło unijną dotację. Okazało się jednak, że nie było to winą koncernu, ponieważ inwestor, czyli ratusz, dostarczył zły projekt.

Dzięki dwumiliardowemu kontraktowi na budowę obwodnicy autostradowej pojawił się we Wrocławiu koncern Strabag. Ta austriacka firma specjalizuje się w budowie autostrad, a jej spółka córka przebudowała właśnie ul. Krakowską.

We Wrocławiu chcą budować wielkie firmy. Nasze miasto przeżywa złoty okres, a ze względu na Euro 2012 urzędnicy przeprowadzają przetargi na wielkie kwoty, uważa Sławomir Najnigier, były wiceprezydent Wrocławia, odpowiedzialny za inwestycje.

To właśnie pieniądze stały się magnesem, który przyciąga do nas wielkie koncerny. Gdy na światowych rynkach doszło do załamania koniunktury, przedsiębiorstwa starają się walczyć o kontrakty na wielu frontach, tłumaczy Najnigier.

W przetargach pojawiają się także Bikhart Bau i Berger Bau. Jednak batalię o najlepsze kontrakty wygrywają najwięksi. Mniejszym firmom ciężko zrealizować wymagania wynikające z ustawy o zamówieniach publicznych.

Wielkie koncerny mogą wykazać się płynnością finansową i doświadczeniem, dlatego też wygrywają. Potentaci zatrudniają tysiące wrocławian: Skanska ok. dwóch, a Mostostal, Strabag i Budimex-Dromex - po blisko tysiąc.

źródło: www.wroclaw.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.wiadomosci.investmap.pl

logo footer