BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wstęp na mecz tylko z numerowanym biletem

Kibice wrogich drużyn siedzieć będą w najbardziej oddalonych od siebie sektorach. Po wejściu w życie nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (1 sierpnia) polskie stadiony czeka prawdziwa rewolucja.

Dzięki elektronicznej identyfikacji kibiców na Euro 2012 ma być bezpiecznie. Minister spraw wewnętrznych i administracji zaproponował właśnie warunki, jakie muszą spełniać stadiony, na których organizowane mają być mecze. Na razie to tylko projekt.

Wiadomo już, że na stadionach nie wolno będzie handlować towarami (żywnością i napojami) w twardych opakowaniach. Głównie chodzi o te ze szkła i metalu.

Z kolei rozmieszczenie osób obserwujących mecz będzie bardzo precyzyjne. Wszystko po to, by łatwo było ustalić, kto na którym miejscu siedział. Tak więc kibic dostanie bilet z numerowanym miejscem, a informacja o tym, jaki ma numer, znajdzie się w karcie kibica. Przez całą imprezę działać ma monitoring – umożliwi to identyfikację stadionowych chuliganów.

Ministerstwo chce także, by stadiony, na których mają się rozgrywać mecze przy sztucznym oświetleniu, były obowiązkowo wyposażone w system awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego oraz urządzenia umożliwiające nagłośnienie imprezy i pozwalające na przekazywanie komunikatów.

Miejsca na trybunach przeznaczone dla osób obserwujących mecze piłki nożnej wyodrębnione będą w specjalnie oznaczone sektory. Odległość między nimi ma być tak duża, żeby umożliwiała szybką interwencję ochrony czy ewakuację. Kibice z wrogich sobie drużyn: Legia – Polonia czy Cracovia – Wisła Kraków siedzieć będą jak najdalej od siebie.

Dzisiejsze stadiony mają sporo czasu na sprostanie nowym wymaganiom. Te, na których odbywają się mecze piłki nożnej w ramach ligi zawodowej, dostaną czas do 1 marca 2010 r. Pozostałe, na których rozgrywają się mecze poza ligą zawodową – do 1 sierpnia 2010 r.

Z informacji Polskiego Związku Piłki Nożnej wynika, że z dostosowaniem do nowych warunków będzie się musiało zmierzyć co najmniej pięćset obiektów w Polsce.

źródło: Rzeczpospolita
zdjęcie: www.opole.maszemiasto.pl

logo footer