BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Policjanci rozpracowują pseudokibiców

Policjanci działają nie tylko na stadionach i w czasie meczów. Ich praca polega też na systematycznym rozpracowywaniu tego środowiska. Oni wiedzą, że pseudokibic to nie tylko zakapturzony i agresywny nastolatek.

W pilskiej Szkole Policji, rozpoczęły się właśnie szkolenia dla policji kryminalnej. Chodzi o uzyskanie wszelkich wiadomości, które mogą być pomocne w działaniach sztabowych policji, mogą zapobiec ewentualnym tzw. „ustawkom” lub popełnianiu innych przestępstw przez grupy pseudokibiców.

Należy pamiętać o tym, że pseudokibice są bardzo często normalnymi obywatelami. Wśród nich są prawnicy, urzędnicy, prezesi dużych firm. Policjanci operacyjni działają bez umundurowania, zaś do tłumienia zamieszek są policjanci prewencji, wyjaśniają uczestnicy szkolenia.

Ekspert Biura Kryminalistyki Komendy Głównej Policji, Andrzej Mądry mówi, iż w pilskiej Szkole Policji zaplanowano cykl szkoleń funkcjonariuszy przed Euro 2012. Uczestniczyć w nich będą policjanci operacyjni z komend wojewódzkich, którzy na co dzień zajmują się środowiskiem pseudokibiców.

źródło: Radio Merkury
zdjęcie:  RMF FM

logo footer