BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dla kibiców stadionu na Letnicy superelektronika na Euro 2012

Wczoraj został ogłoszony przetarg na tzw. IT nowego stadionu w Gdańsku. Umowa ze zwycięską firmą zostanie podpisana w lutym przyszłego roku.

Firma, która wygra przetarg  na montaż elektroniki na gdańskim stadionie na Letnicy będzie miała za zadanie m.in. dostarczyć telebimy, monitoring, nagłośnienie, monitory LCD, zainstalować sieć kablową i telefoniczną, wyposażyć w niezbędne akcesoria (gniazda, dostęp do internetu) stanowiska dla dziennikarzy, a także zaopatrzyć obsługę stadionu w służbowe komórki.

Na monitorach LCD mecze będzie można oglądać wszędzie tam, skąd nie będzie widać płyty boiska, m.in. na antresoli, w pubie czy muzeum.

Wybór oferenta nie będzie miał charakteru przetargu nieograniczonego, czyli trybu, w którym w danym dniu firmy składają oferty w zalakowanych kopertach, następuje ich otwarcie i komisja przetargowa wybiera zwycięzcę. Jak wyjaśnia Ryszard Trykosko, prezes spółki BIEG 2012, postępowanie przetargowe ma formułę „dialogu konkurencyjnego”.

Zainteresowane firmy będą miały czas na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Lista dopuszczonych firm zostanie ogłoszona 16 października. Firmy, które przystąpią do rozmów, będą miały do 1 lutego 2010 r. czas na złożenie ofert. Rozstrzygnięcie przetargu i wybór zwycięzcy nastąpi kilka dni później. Umowę na wykonanie superelektroniki planujemy podpisać 19 lutego 2010 r, informuje Trykosko.

Dostawy sprzętu muszą zakończyć się wczesną wiosną 2011 r. Pierwszy mecz w Gdańsku odbędzie się bowiem prawdopodobnie w kwietniu lub maju 2011 r. Według stanu na dziś, w Gdańsku mają odbyć się 4 mecze Euro 2012 - trzy spotkania fazy grupowej i ćwierćfinał.

Czy ta liczba się nie zwiększy, okaże się pod koniec listopada br., kiedy to UEFA ma podjąć decyzję, czy w związku z problemami w przygotowaniach do Euro 2012, z jakimi borykają się Ukraińcy, nie odebrać im organizacji części meczów.

Stadion w Letnicy najpiękniejszy

Na stronie spółki PL.2012, koordynującej przygotowania do Euro 2012 w całym kraju, od miesięcy trwa plebiscyt na najładniejszy z sześciu polskich stadionów, na których będą rozgrywane mecze Euro 2012. (włączono również stadiony rezerwowe, czyli te w Krakowie i Chorzowie).

Gdański obiekt wygrywa zdecydowanie i niezmiennie. Liczby mówią same za siebie. Spośród około 340 tysięcy oddanych głosów na trójmiejską arenę sportową wskazano ponad 153 tysięcy razy. Dla porównania Stadion Narodowy w Warszawie ma około 118 tysięcy wskazań, a kolejny w tej rywalizacji stadion na wrocławskich Maślicach - już tylko około 38 tysięcy.

źródło: www.gdansk.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.mmtrojmiasto.pl

logo footer