BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Weto ukraińskiego prezydenta do ustawy o Euro 2012 odrzucone

Ukraińska Rada Najwyższa odrzuciła weto prezydenta do ustawy o finansowaniu Euro 2012. Przewiduje ona przekazanie przez Bank Narodowy 10 miliardów hrywien, czyli miliarda euro, na organizację Mistrzostw.

Odrzucenie weta nastąpiło wspólnymi siłami opozycyjnych Partii Regionów i komunistów oraz rządzącego Bloku Julii Tymoszenko. Zostało ono poprzedzone długotrwałymi negocjacjami dotyczącymi kwestii proceduralnych.

Pieniądze zostaną przeznaczone na obiekty wymienione w państwowym programie przygotowań do Euro 2012. Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę transportową. Znalazła się tam także budowa metra w Dniepropietrowsku, choć UEFA wykluczyło to miasto z organizacji Mistrzostw. Środki mają być także przeznaczone na kolejkę podziemną w Doniecku, mimo że same władze miasta przyznają, że nie uda się jej zbudować do 2012 roku.

Wiktor Juszczenko odmówił podpisania ustawy o finansowaniu Euro 2012 bowiem, jego zdaniem, nie powinno się ono odbywać ze środków Banku Narodowego Ukrainy. Prezydent Juszczenko argumentował, że BNU może nie osiągnąć w tym roku odpowiednich dochodów. Premier była przekonana, że jest to działanie polityczne.

źródło: www.polskieradio.pl
zdjęcie: PAP

logo footer