BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Memorandum o współpracy polsko-ukraińskich miast na Euro 2012

Przedstawiciele miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 w Polsce i na Ukrainie podpisali w sobotę memorandum o współpracy w przygotowaniach do turnieju oraz zobowiązali się do ujednolicenia polityki informacyjnej, prowadzonej przed tą imprezą.

Dokument podpisano w Charkowie na zakończenie dwudniowego spotkania Rady Polskich i Ukraińskich miast-gospodarzy Euro 2012.

Stronę polską reprezentowali wysłannicy Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania, a także dyrektor spółki PL.2012, Marcin Herra. Ze strony ukraińskiej wystąpili przedstawiciele Charkowa, Kijowa, Doniecka i Lwowa.

Zebrani ustalili, że głównym hasłem tego polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia nadal pozostają słowa „Dwa państwa - jedna drużyna”.

Zwrócili także uwagę na konieczność koordynacji działań, związanych z realizacją wymogów UEFA, „na zasadzie otwartości i wzajemnego zaufania na wszystkich poziomach”.

Reprezentanci miast, które przyjmą rozgrywki Euro 2012 podkreślili w swym memorandum, iż ważnym elementem ich współpracy jest strategia informacyjna. Jak zaznaczyli, pozwoli ona zapobiegać „przypadkom manipulowania informacją”.

Jak ustalono w Charkowie, następne takie spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku we Wrocławiu.

Rada Polskich i Ukraińskich miast-gospodarzy Euro 2012 powstała w kwietniu 2008 roku we Lwowie. Przedstawiciele miast-gospodarzy podpisali tam wówczas deklarację o współpracy.

Sobotnie memorandum jest uzupełnieniem tego dokumentu.

źródło: PAP

logo footer