BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Co z datą oddania Baltic Areny?

Euro 2012 w Gdańsku działa trochę jak trójkąt bermudzki. Nie wiadomo kiedy i nie wiadomo jak, niektóre związane z nim pomysły lub wydarzenia po prostu znikają.

Najpierw w zagadkowy sposób zniknął pomysł częściowej reaktywacji linii SKM do Nowego Portu. O jej uruchomieniu i modernizacji przystanku SKM w Letnicy mówiło się jeszcze w kwietniu 2007 r. Jednak rok później UEFA zaakceptowała komunikacyjne propozycje Gdańska, który uznał, że kibice doskonale sobie poradzą przyjeżdżając na mecze tramwajami.

Jesienią 2008 r. z materiałów promocyjnych zaczęła znikać nazwa Baltic Arena, której wszyscy, także miejscy oficjele, używali od 2006 r. Tłumaczono to faktem zarobienia sporych milionów (podobno) na nazwie stadionu.

Teraz zaś zniknęła data oddania stadionu.

Ostatni wielki przetarg związany z budową stadionu piłkarskiego w Gdańsku., dotyczy dostarczenia całej elektroniki. Termin realizacji zamówienia to początek 2011 r. Tym samym przesunięciu ulega data oddania Baltic Areny, którą „od zawsze” podawano jako grudzień 2010 r.

Od początku zakładaliśmy, że stadion będzie gotowy na przełomie 2010 i 2011 roku, choć zaznaczaliśmy, że zostanie to uściślone po przedstawieniu dokładnego harmonogramu przez generalnego wykonawcę, mówi Michał Kruszyński, rzecznik BIEG 2012.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, mówił że w tym wypadku kwestia czasu jest nadrzędna. Nie mamy wyjścia, musimy skończyć tę budowę w grudniu 2010 roku.

Spółka BIEG 2012 działa od jesieni 2007 roku, więc jej rzecznik nie musi wiedzieć o wszystkim, co mówiono bądź pisano wcześniej. Choć w sumie powinien, skoro ta sama data pada też na stronie internetowej jego własnej firmy.

źródło: www.trojmiasto.pl
zdjęcie: BIEG 2012

logo footer