BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdzie będą trenować lekkoatleci?

Polska reprezentacja lekkoatletyczna nieoczekiwanie stała się jedną z potęg, podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata, które odbyły się w Berlinie. Zdobyliśmy osiem medali i w klasyfikacji prześcignęliśmy nawet gospodarzy - Niemców.

Taki sukces jest tym bardziej zaskakujący, gdyż w Polsce brakuje stadionu lekkoatletycznego, na którym mogłyby odbywać się Mistrzostwa Europy, czy też świata. W Bydgoszczy jest 20-tysięczny stadion, a do organizacji tak wielkich imprez potrzebny jest obiekt z trybunami większymi o dziesięć tysięcy miejsc. We wtorek, minister sportu, Mirosław Drzewiecki spotka się dziś z naszą reprezentacją, która może czuć się oszukana.

Chodzi o Stadion Narodowy w Warszawie, który budowany jest na Euro 2012. Mirosław Drzewiecki obiecał lekkoatletom, że podczas podejmowania decyzji o budowie obiektu zostaną zaproszeni do rozmów. Rzeczywistość okazała się brutalna. Gdy trzeba było podejmować decyzje, wówczas zabrakło czasu na merytoryczną rozmowę ze sportowcami. Okazało się, że brakuje czasu, by cokolwiek zmieniać w projekcie.

Nikt z nami nie usiadł do poważnych konsultacji, wyjaśnia Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku na 400 m prze płotki, teraz w zarządzie PZLA.

Trener, który wychował naszą rekordzistkę świata w rzucie młotem, Czesław Cybulski, również zwraca uwagę na małą ilość obiektów lekkoatletycznych. Wiele osób pyta, dlaczego trenujemy pod mostem. Decydują względy pragmatyczne, choć nie ulega wątpliwości, że obiektów z prawdziwego zdarzenia po prostu nie mamy, powiedział były trener Anity Włodarczyk.

źródło: www.sport.wp.pl
zdjęcie: mmbydgoszcz.pl

logo footer