BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B

Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

Aktualności

Orliki dla polskiej lekkoatletyki

Według zapewnień ministra sportu i turystyki, Mirosława Drzewieckiego, boiska Orliki lekkoatletyczne pełnowymiarowe pojawią się w każdym województwie.

Podczas wczorajszego spotkania medalistów 12. Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata z premierem Donaldem Tuskiem oraz Mirosławem Drzewieckim, poruszone zostały m.in. kwestie dotyczące lepszej przyszłości polskiej lekkoatletyki.

Rząd chce zrobić wiele, by lekkoatletyka w Polsce się rozwijała i żeby na kolejnych mistrzostwach świata, czy za cztery lata w Moskwie w 2013 roku, lekkoatletów na podium było jeszcze więcej.

Tym bardziej że znowu trafiamy na fantastyczny stadion moskiewski, który na pewno dodatkowo zmobilizuje polskich lekkoatletów do tego, aby te medale były, mówił po uroczystym śniadaniu i odebraniu przez medalistów nagród Szymon Ziółkowski, wicemistrz świata w rzucie młotem, kapitan polskiej reprezentacji.

Stadion Narodowy w Warszawie i te cztery inne w Polsce, to stadiony budowane pod Euro 2012 i będą to stadiony piłkarskie. Nie ma żadnego powodu, żeby w Warszawie odbywały się wszystkie wielkie imprezy sportowe. Takim miejscem, jeżeli chodzi o lekkoatletykę juniorów, może być Bydgoszcz, a nowy stadion budowany w Chorzowie będzie porównywalnym z tym w Berlinie, mówił minister sportu.

Na Stadionie Narodowym nie przewidziano bieżni lekkoatletycznej. Jeżeli mistrzostwa świata lekkoatletyczne zostaną zorganizowane w Polsce, to na pewno odbędą się w Chorzowie, a nie w Warszawie, podkreślił Drzewiecki.

Wyraził on jednak nadzieję, że władze miasta Warszawy „pochylą się nad Skrą” i że ten stadion, jak zaznaczył, ze świetną lokalizacją zostanie w przyszłości przebudowany czy odnowiony.

Minister zapowiedział, że od 1 stycznia 2010 r. także w sportach letnich będzie obowiązywał specjalny system finansowania przygotowań zawodników, którzy mają szanse medalowe. Obecnie ten system stosowany jest w odniesieniu do sportów zimowych. Kontrakty na takich zasadach zawarte zostały już z Justyną Kowalczyk (mistrzynią świata w biegach narciarskich) i Tomaszem Sikorą (wicemistrzem olimpijskim w biatlonie).

Podczas mistrzostw świata w Berlinie reprezentacja Polski zdobyła osiem medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe. Tym samym Polska zajęła piąte miejsce w klasyfikacji medalowej, natomiast w klasyfikacji punktowej uplasowaliśmy się na ósmym miejscu. To były nasze najlepsze mistrzostwa świata w historii.

źródło: Nasz Dziennik