BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa wrocławskiego terminalu

Przez miesiąc będą trwały prace przygotowawcze na placu budowy nowego terminalu na wrocławskim lotnisku. Terminal ma zostać oddany do użytku na przełomie kwietnia i maja 2011 roku.

Na plac budowy wrocławskiego terminalu wjechały już koparki i spychacze. Teren budowy jest obecnie ogradzany, a maszyny utwardzają plac, na którym ustawiane są kontenery dla pracowników budowlanych. Układane są też płyty, po których będzie jeździć ciężki sprzęt.

Teren budowy, przekazany wykonawcy 18 sierpnia, zostanie sprawdzony przez saperów.

Prezes lotniska Dariusz Kuś zapowiedział, że nowy terminal zostanie przekazany do odbioru 30 marca 2011 r. Jeśli weryfikacja wypadnie pomyślnie wrocławski terminal zostanie oddany do użytku na przełomie kwietnia i maja 2011 r.

Terminal buduje konsorcjum Hochtief Polska, które wyceniło swoją ofertę na ponad 296 mln zł. Umowa zakłada 73 miesiące gwarancji na obiekt. Konsorcjum Hochtief zbudowało już lotniska w Moskwie, Bejrucie i Atenach.

Wrocławski terminal ma mieć powierzchnię blisko 40 tys. m kw. Inwestycja pozwoli na zwiększenie przepustowości wrocławskiego lotniska z 1,2 mln do 3,2 mln pasażerów rocznie. W ramach całego projektu powstanie również ponad tysiąc miejsc parkingowych. Przepustowość ma wzrosnąć do ok. 4 mln pasażerów po kolejnej przebudowie zaplanowanej na lata 2017 - 2019.

źródło: PAP
zdjęcie: www.lotnictwo.net.pl

logo footer