BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Poznańskie uczelnie najważniejszymi inwestorami w mieście

W Poznaniu powstaje nowa siedziba wydziału prawa i administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Budowlańcy już wkrótce zaczną przykrywać dach kopuły miedzianą blachą. Wszystko wskazuje jednak na to, że pierwsi studenci rozpoczną tam naukę już za rok.

Od 1 października filolodzy będą mieli nową bibliotekę przy ul. Kościuszki, za Collegium Maius. Uczelnia rozbudowuje się jednak przede wszystkim na Morasku. Powstaje budynek wydziału chemii, kończy się budowa hali sportowej. Na przeprowadzkę zdecydował się też wydział historyczny.

Niedawno UAM dostał warunki zabudowy dla budynku hotelowo-usługowego przy ul. Śniadeckich.

Kryzys nie przeszkadza w rozbudowie Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu. Do 2012 r. powinno powstać Biocentrum z laboratoriami badawczymi. Dwie sale wykładowe na 200 osób podzieli przesuwana ściana. Dzięki temu Uniwersytet Przyrodniczy zyska własną aulę.

Politechnika Poznańska rozbudowuje się nad Wartą. Do 2013 r. na Piotrowie staną trzy nowe budynki z biblioteką techniczną, centrami wykładowymi i laboratoriami badawczymi.

Największą inwestycję planuje Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Liczymy, że w przyszłym roku ministerstwo przyzna nam 100 mln zł na Zachodnie Centrum Chorób Serca i Naczyń, mówi Bogdan Poniedziałek, kanclerz UMP. Inwestycja pochłonie 460 mln zł. Od 2010 r. studenci UMP będą mogli zamieszkać przy ul. Rokietnickiej, w luksusowym akademiku z centrum rekreacji i restauracją.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.prawo.amu.edu.pl

logo footer