BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina jest przygotowana do następnej wizyty UEFA

Mimo trudności przygotowujemy obiekty na Euro 2012. Będą gotowe na czas oraz o odpowiedniej jakości, zapewniała premier Ukrainy Julia Tymoszenko.

Pani premier podczas otwarcia odcinka państwowej międzynarodowej drogi M-06 Kijów-Czop dodała, że jej kraj jest przygotowany do następnej wizyty grupy ekspertów UEFA.

Julia Tymoszenko zaznaczyła, że budowa drogi w całości jest finansowana ze środków budżetu państwa. Do współpracy włączono także Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Środki na budowę drogi Kijów-Czop będą przewidziane też w budżetach na 2010 i 2011 lata, zaznaczyła Tymoszenko.

Przypomnijmy, delegacja ekspertów UEFA kierowana przez Kallena od poniedziałku do wtorku przebywała na Ukrainie, w celu oceny postępów w przygotowaniach kraju do Euro 2012. W trakcie wizyty przedstawiciele UEFA spotkali się z członkami rządu Ukrainy, oraz z przedstawicielami lokalnego komitetu organizacyjnego i biura koordynującego Euro 2012.

W maju UEFA orzekła, że na razie do organizacji Euro 2012 na Ukrainie nadaje się tylko Kijów. Lwów, Donieck i Charków muszą nadrobić sporo zaległości w przygotowaniach, na co mają czas do końca listopada.

źródło: PL.2012
zdjęcie: www.skyscrapercity.com

logo footer