BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mirosław Drzewiecki wizytował stadion w Poznaniu

Postęp prac przy przebudowie Stadionu Miejskiego w Poznaniu, na którym rozgrywane będą mecze Euro 2012, ocenił w czwartek minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Drzewiecki wspólnie z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym oraz przedstawicielami spółki Euro Poznań 2012 oglądali postęp prac przy przebudowie stadionu, na którym na co dzień grają piłkarze Lecha.

Minister sportu szczegółowo wypytywał m.in. o liczbę osób pracujących przy budowie i o terminy. Największe jego zainteresowanie wzbudziła membrana, którą zostanie pokryty dach stadionu.

W Warszawie dach też będzie pokryty membraną, ale będzie ona trochę grubsza, bo i stadion jest większy. Powierzchnia samego dachu to pięć hektarów. Niestety problemem jest to, że będzie on zakładany zimą. Elementy membrany będą zszywane na dachu. Dlatego zastanawiamy się, jak poradzić sobie i zdążyć z terminami w przypadku niesprzyjającej pogody, powiedział Mirosław Drzewiecki.

Poznań jest dziś liderem jeśli chodzi o budowę stadionu, bowiem najwcześniej zaczął jego modernizację, podkreślił Drzewiecki.

Mirosław Drzewiecki dodał, że takie wizytacje nie mają jedynie wymiaru kurtuazyjnego. W Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku powstają zupełnie nowe stadiony. Trochę inaczej są budowane, jednak pewne rozwiązania, jakie są wykorzystywane na jednym stadionie, można zastosować przy budowie innych obiektów, tłumaczył.

Poznański stadion ma zostać ukończony w czerwcu 2011 roku. Podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012 jego pojemność będzie wynosić 41018 tysięcy miejsc.

źródło: PAP
zdjęcie: www.kkslech.com

logo footer