BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Brak decyzji w sprawie ekspresówki S-5

Wciąż nie jest wiadomo, kiedy rozpocznie się i w jakim terminie zakończy budowa trasy szybkiego ruchu S-5. Budowa tej trasy wróciła na listę priorytetów m.in. ze względu na Euro 2012.

Po lipcowym oświadczeniu wiceminister infrastruktury, Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz, że ekspresówka S-5 nie będzie gotowa w całości na Euro 2012, wybuchła burza. Więcej informacji próbował zdobyć poseł Tomasz Latos.

Tymczasem w odpowiedzi wciąż wskazywany jest program budowy na lata 2008-12. Nikt nie wymienił odcinków, które na pewno zostaną zbudowane na Euro 2012. Mam wrażenie, że urzędnicy ministerstwa nie chcą kolejny raz przyznać się, że z budową odcinka ekspresówki między Nowymi Marzami a Żninem do Euro 2012 nie zdążą.

Jedyna nowość to spodziewany termin wydania decyzji środowiskowej do 30 września. To chociaż rozstrzygnie, którędy pobiegnie ta trasa, relacjonuje parlamentarzysta.

Według drogowców, termin na 2012 rok jest symboliczny i zakończenie tej inwestycji drogowej rok lub dwa lata później nie będzie dramatem. Najłatwiej będzie przystosować do parametrów trasy ekspresowej wybudowane już obwodnice Świecia i Szubina. Priorytetem ma być też połączenie między Nowymi Marzami i Bydgoszczą.

źródło: Express Bydgoski
zdjęcie: www.korespondentdrogowy.pl

logo footer