BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lotniska priorytetem infrastrukturalnym na Euro 2012

Według Andrzeja Boguckiego, członka zarządu spółki PL.2012 w kontekście Euro 2012 najważniejsze jest maksymalne rozbudowanie infrastruktury do obsługi komunikacji lotniczej.

W przypadku organizacji takiej imprezy jak Euro 2012, budowa dróg nie jest aż tak kluczowa jak się może wydawać. Niewątpliwie jest to rzecz niezwykle istotna dla obywateli naszego kraju, ale nie dla organizacji całego turnieju.

Najważniejszym elementem systemu komunikacyjnego są lotniska. Większość kibiców do nas przyleci, podkreśla Bogucki.

Według niego warszawskie Okęcie właściwie już teraz spełnia wymagania UEFA. Mamy jednak nadzieję, że do 2012 roku nastąpi przynajmniej częściowa integracja terminala 1 i 2 oraz zostanie uruchomiony nowy pirs południowy na warszawskim lotnisku, mówi Andrzej Bogucki.

Jeśli chodzi o inne miasta, to w jego opinii kluczowe wydaje się zbudowanie równoległych dróg do kołowania na lotniskach w Gdańsku i Poznaniu. Prawdopodobnie te projekty nie będą zagrożone.

Inaczej wygląda sytuacja dotycząca budowy terminali, szczególnie w Gdańsku. Rozważamy jednak możliwości zastosowania rozwiązań tymczasowych, które są powszechnie stosowane podczas takich imprez na świecie, wyjaśnia przedstawiciel PL.2012.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.dlapilota.pl

logo footer