BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Spłonęła hala Targów Kielce

Hala F Międzynarodowych Targów Kielce po wczorajszym pożarze nie nadaje się do użytku. W akcji gaśniczej uczestniczyło 36 jednostek straży pożarnej.

Strażacy z ogniem i dymem walczyli w specjalnych aparatach tlenowych, umożliwiających oddychanie w warunkach zadymienia. Według strażaków, zawalenie budowli nie grozi, ale dopiero eksperci będą musieli ocenić, czy konstrukcja obiektu nie została naruszona.

Hala targowa była przygotowana do rozpoczynającego się w poniedziałek Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jest to największe i najbardziej prestiżowe okno wystawowe przemysłu obronnego Polski i świata w Centralnej Europie. Nie było tam jednak sprzętu wojskowego, a głównie stanowiska informacyjne.

Swoją obecność na targach zapowiedzieli między innymi minister Obrony Narodowej Bogdan Klich, szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorki oraz 15 oficjalnych delegacji rządowych z różnych krajów świata, w tym sześciu wiceministrów obrony narodowej.

Hala F, w której wybuchł ogień, ma łączną powierzchnie czterech tysięcy metrów kwadratowych. Jest uważana za najbardziej prestiżowy obiekt targowy, tam swoje ekspozycje mieli przygotowane główni polscy producenci uzbrojenia.

Spółka Targi Kielce, której większość udziałów mają lokalne władze, zorganizuje w tym roku niemal 60 wystaw, w tym największe w Polsce, jedyne tego typu w Europie targi budownictwa drogowego Autostrada Polska.

W tym roku tuż obok rakiet, czołgów i helikopterów oferowanych armii podczas rozpoczynającego się pechowo salonu obronnego wre praca przy budowie nowoczesnego centrum wystawowego. Inwestycja, która w ciągu pięciu lat ma utrwalić wizerunek kieleckich targów i zmienić je w lokomotywę regionalnego rozwoju, będzie kosztować 170 mln zł.

Budowę nowego pawilonu o powierzchni 6 tys. m2 już rozpoczął Polimex Mostostal, o czym informowaliśmy 10 sierpnia. Nowa hala wystawowa Targów Kielce spełni światowe standardy i ma być wizytówką targów. Ponad 70 mln zł na inwestycję przeznaczy Bruksela, reszta to środki własne.

Projekt stworzenia w stolicy regionu świętokrzyskiego centrum targowego i konferencyjnego okazał się najlepszy spośród innych konkurujących w tym roku o pieniądze UE z programu operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”.

W przyszłym roku zaplanowano kolejny etap inwestycji. Obok hal targowych o powierzchni ponad 36 tys. m2 powstanie centrum konferencyjne dla 1000 osób. Całości dopełni za dwa lata budowa wielopoziomowego parkingu dla 400 aut, mieszczącego też placówki usługowe: sklepy, pocztę, biura.

źródło: www.tvn24.pl

logo footer