BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

PKP Intercity planuje dalej niż do Euro 2012

Inwestycje PKP Intercity w modernizację taboru nie są uwarunkowanie wyłącznie perspektywą Euro 2012.

Nie możemy do końca się jednak zgodzić na łączenie naszych inwestycji ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012, które odbędą się w naszym kraju. PKP Intercity planuje i realizuje swoje inwestycje z myślą o kilku a nawet kilkunastu latach, powiedziała nam Beata Czemerajda z centrali spółki.

Kupione przez nas najnowocześniejsze lokomotywy Siemens Eurosprinter (10 sztuk) będą służyły nam przez następne lata, a nie tylko w czasie rozgrywek Euro 2012. Tak samo podchodzimy do planowanego zakupu składów zespolonych, mogących poruszać się z prędkością nawet ponad 200km/h, twierdzi Czemerajda. Tabor PKP Intercity powiększy się niebawem o 20 takich szybkich składów.

Spółka posiada obecnie około 3000 wagonów, które stopniowo i na bieżąco modernizuje. PKP Intercity zakupiło 17 nowych wagonów konwencjonalnych, które są już dostępne dla pasażerów.

Firma inwestuje również w poprawę jakości obsługi pasażerów. Na głównych polskich dworcach zostaną rozmieszczone terminale mobilne, biletomaty oraz infomaty. PKP Intercity rozwija również sprzedaż internetową poprzez wprowadzenie możliwości zakupu biletów na pociągi pospieszne.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.rynek-kolejowy.pl

logo footer