BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Olsztynie będzie basen akademicki

W czwartek rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Józef Górniewicz i prezes firmy wykonawczej Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua Piotr Chełkowski podpisali umowę na budowę inwestycji.

Budowa basenu akademickiego na potrzeby Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma kosztować 25 mln złotych. Dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyniesie 15 mln złotych, zaś 10 mln zł wyłoży uczelnia.

Umowa zakłada, że basen akademicki w Olsztynie zostanie oddany do użytku do 31 grudnia 2011 roku, ale wykonawca deklaruje, że inwestycja będzie gotowa do końca września 2011 roku, czyli przed rozpoczęciem roku akademickiego 2011/2012.

Projekt zakłada wybudowanie tak zwanego małego olimpijskiego basenu o długości 25 metrów, szerokości 21 metrów z ośmioma torami, basenu rozgrzewkowego o długości 12 metrów oraz widowni na 200 osób.

Znajdą się tu także urządzenia rekreacyjne takie jak spa, jacuzzi, park wodny ze zjeżdżalniami, biczami i wodospadami. Lokalizację basenu akademickiego wyznaczono nieopodal campusu uniwersyteckiego w Kortowie na gruntach uczelni. Wybudowany zostanie także parking na około 50 miejsc.

Basen w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych będzie służył studentom, a wieczorami i podczas weekendów będą z niego mogli korzystać mieszkańcy Olsztyna.

źródło: PAP
zdjęcie: www.ro.com.pl

logo footer