BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion w Poznaniu atrakcją turystyczną

Kilka tysięcy osób zwiedziło w czasie wakacji modernizowany na Euro 2012 Stadion Miejski w  Poznaniu.

Spółka Euro Poznań 2012, nadzorująca z ramienia miasta budowę stadionu, w lipcu postanowiła w każdy wakacyjny poniedziałek zapraszać poznaniaków do zwiedzenia stadionu i zapoznania się z postępem prac budowlanych.

Cały projekt Euro 2012 nie tylko w Poznaniu, ale i we wszystkich miastach, prowadzony jest w sposób transparentny. Nie mamy nic do ukrycia. Działają na bieżąco kamery internetowe, za pomocą których można śledzić budowę. Mimo wszystko oglądanie na laptopie to nie to samo, co na żywo. Dlatego pojawił się pomysł, by mieszkańcy osobiście, mogli obejrzeć plac budowy, wyjaśnił wiceprezes spółki Michał Prymas.

W każdy poniedziałek przed bramą stadionu w Poznaniu gromadziły się tłumy ludzi. Niektórzy z nich kilka razy skorzystali z „dni otwartych” na stadionie by, jak sami mówili, naocznie się przekonać o postępie prac.

Na czwartej trybunie inspektor nadzoru robót budowlanych spółki szczegółowo omawiał wszystkie zagadnienia dotyczące przebudowy poznańskiego  stadionu. A zwiedzający zasypywali go dziesiątkami pytań, m.in. o terminy zakończenia prac, o przebudowę trybun, budowę dachu, o pojemność stadionu, parkingi, czy nawet o wymiary boiska.

Prymas nie ukrywa, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo wdzięczni poznaniakom, że tak dużym zainteresowaniem darzą ten stadion. Nie rezygnujemy z kontynuacji dni otwartych, ale będą one się teraz odbywać znacznie rzadziej, może raz w miesiącu, zapowiedział.

Zakończenie przebudowy poznańskiego stadionu planowane jest na koniec czerwca 2010 roku. Pojemność podczas Euro 2012 będzie wynosić 41 018 miejsc. Docelowo trybuny obiektu będą mogły pomieścić prawie 46 tysięcy widzów.

źródło: PAP
zdjęcie: www.epoznan.pl

logo footer