BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Koszary w Doniecku dla kibiców Euro 2012

Władze Doniecka, jednego z czterech miast Ukrainy, które może przyjąć rozgrywki piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r., rozważają umieszczenie gości turnieju w koszarach wojskowych.

Mer Doniecka Ołeksandr Łukjanczenko przypomniał, że podobnie było w Niemczech (piłkarskie MŚ w 2006 r.) i Portugalii (ME w 2004 r.), gdzie także korzystano z koszar wojskowych, w których kibice mogli przespać się na dwupoziomowych łóżkach.

W sobotę, 29 sierpnia br. w Doniecku otwarto nowy, 50-tysięczny stadion klubu piłkarskiego Szachtar Donieck. Obiekt o wartości 400 milionów dolarów zbudował za własne pieniądze najbogatszy obywatel Ukrainy i właściciel Szachtara, Rinat Achmetow.

Jest to obecnie najlepszy stadion w Europie, oświadczył Achmetow podczas uroczystości.

Mając tak nowoczesny stadion władze Doniecka borykają się z problemami dotyczącymi bazy hotelowej, na co niejednokrotnie wskazywali specjaliści z UEFA. Choć nie brakuje tu hoteli dla bardzo bogatych turystów, w Doniecku nie ma miejsc dla kibiców o skromniejszych możliwościach finansowych.

Miejscowy ratusz postanowił w związku z tym, że umieści gości Euro 2012 w dawnym miasteczku wojskowym. Można tam ulokować nawet 5 tysięcy osób.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stadiony.net

logo footer